AutoCAD’de DWF Dosyalarını Birleştirme (MergeFiles) işlemi nasıl yapılır?

AutoCAD ile 2004’den bu yana, çoklu DWF dosyaları oluşturabiliyoruz. Böylece birden fazla çizimi veya yerleşimi (layout) başkalarına tek bir DWF dosyası olarak göndermek istediğimizde çok işimize yaramaktadır.

Yeni DWF okuyucu bundan böyle, Autodesk DWF Okuyucu olarak adlandırılmakta ve çok sayfalı dosyaları da görüntüleyebilmektedir. Örneğin, mevcutt DWF dosyalarınız olduğunu ve bu mevcut dosyalarınızı bu yeni biçimde “formatta” tekbir dosya olarak birleştirmek istediğinizi farz edelim. Bu işlem için, Autodesk tarafından desteklenmeyen , fakat Autodesk resmi sitesinde bulunan ücretsiz MergeFiles uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Ayrıca programın kurulum ve kullanım talimatları da aşağıdadır:

  • İndirdiğiniz ZIP dosyasını istediğiniz bir klasöre çıkartın “unzip”.
  • Uygulamayı başlatmak için, MergeFiles.exe dosyasına çift tıklayın.
  • Dosya Ekle “Add Files” düğmesine tıklayın veya birleştirmek istediğiniz DWF dosyalarınızı Windows Araştırıcıyı “Windows Explorer” kullanarak program penceresi üzerine sürükleyip bırakın.
  • Birleştir “Merge” düğmesine tıklayın.
  • MergeFiles programı DWF dosyalarını okuma veya yazma ihtiyacı duyan yazılımcılar için yaratılmış olan ücretsiz DWF v6.0 Araç kitini kullanarak DWF dosyalarınızı işlemekte ve tek bir DWF dosyasında birleştirmektedir.

Yukarıdaki bağlantıdan indireceğiniz MergeFiles uygulaması 30 günlük deneme sürümü olup; şayet isterseniz 99 $ ücretle lisanslı olarak satın alabilirsiniz.

Adana Autocad Kursları Adana 'lı öğrenciler için Özel Dersler Vermektedir.

Autocad Kursu Adana

Autocad Kursu piyasa deneyimi olan eğitmenlerimiz ile eğitim kurumumuzda hizmetinizdedir. Üstelik kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Autocad DBLIST Komutu ile Çizimlerininizin Tüm Nesne Listesi Alma
Tasarım ve Kodlama << >> Skynet Bilgisayar