Autocad Program Arayüzünü Değiştirme

Autocad Programını 2009 versiyonu ve sonraki versiyonları kurduğumuzda kullanıcı arayüzü otomatik olarak aynen Office 2007 ve sonraki versiyonlarında olduğu gibi şerit yani ribbon görünümüyle ekrana gelmeye başladı.

Bu yeni nesil ekran görünümü aslında kullanıcıların ekranı daha fonksiyonel biçimde kullanabilmesi amacıyla geliştirilmişti. Bilirsininiz insanlar alışkanlıklarını bırakmakta bir hayli güçlük çekerler. İşte bu yüzden birçok Autocad kullanıcısı hala bu yeni görünüme alışamamış ve bu yeni ekran görünümünü kullanışsız bulmuşlardır. Ayrıca bu yeni görünümün bilgisayarı önceki versiyonlara göre daha fazla kasmasından dolayı;  kullanıcıların çoğu Autocad programını eski klasik “classic” görünümü ile kullanıyor. Aşağıda sizlere Autocad Program Arayüzünü değiştirme işlemini ve görünümü tekrar eski klasik “classic” moda nasıl değiştireceğinizi göreceğiz.

  • Ekranınızın en altında bulunan komut satırının altındaki durum çubuğunda dişli şeklindeki çalışma ortamı değiştirme simgesine tıklayın.
  • “Autocad Classic” seçeneğini seçin.

AutoCAD kullanıcı arayüzü otomatik olarak klasik “classic” moda geçecektir.

Benzer şekilde, şayet klasik “classic” görünümü AutoCAD’in son sürümlerinin yeni arayüzü olan 2B Çizim ve Açıklama “2D Drafting and Annotation” şerit “ribbon” görünümüne veya 3B Modelleme “3D Modelling” görünümüne değiştirmek isterseniz, istediğiniz seçeneği yine bu simgeyi tıklayarak seçebilirsiniz..

Hepsi bu ;)

Adana Autocad Kursları Adana 'lı öğrenciler için Özel Dersler Vermektedir.

Autocad Kursu Adana

Autocad Kursu piyasa deneyimi olan eğitmenlerimiz ile eğitim kurumumuzda hizmetinizdedir. Üstelik kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Autocad Ne İşe Yarar?
Tasarım ve Kodlama << >> Skynet Bilgisayar